Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Térképteknős - Pseudemys concinna hieroglyphica

7.900 Ft
Menny.:db

Csak személyes átvétellel érhető el ez a termék.

Csak személyes átvétellel érhető el ez a termék.
Egységár: 7.900,00 Ft/db
Cikkszám: 277-a30
Nem értékelt
Minimum szállítási díj: Nem szállítható.
7.900 Ft
Menny.:db

Leírás

Térképteknős - Pseudemys concinna hieroglyphica

Leírás: Ez a fajta ékszerteknős az USA keleti és délkeleti részén fordul elő. Felnőtt példányai átlagosan 22-30 centi nagyságúak, de elérhetik akár 32-38 centis hosszúságot is. A fejükön és nyakukon számos sárga, vékony vonal található. A teknős hát páncélja barna, oliva barna színű, amelyek gyakran koncentrikus körök és "C" alakú mintázatok találhatóak. Ha a páncél száraz, akkor nehezen lehet észrevenni ezt a mintázatot. Haspáncélon sötét foltok vannak, amelyek azonban idővel elhalványulhatnak.

Tartása: Ez a teknős faj elsődlegesen növényevő, hínárt és különböző algákat fogyaszt szívesen. Állatok közül a rákokat, ebihalat, kisebb halakat, csigákat és néhány rovar fajtát eszik meg. Mivel a tenger és az édesvíz találkozásánál is megél (változó sótartalmú vizekben), ezért fogyaszt még tengeri hínárt, algát és különböző tengeri állatokat is. 1 éves korukig naponta később kétnaponta etessük őket!

Fontos a változatos kiegyensúlyozott étrend! Az élő hal és fagyasztott hal remek táplálékul szolgál, hiszen nagyon magas a tápértékük. A kisebb teknősöknek eleinte fel kell kockázni.

Figyelem!! A feldolgozott (rántott főtt füstölt erjesztett pácolt) készítmények etetése egészségtelen a teknősök számára ezért tilos!

Milyen legyen az otthona?

Általánosságban elmondhatjuk, hogy a vízi teknősöknél minimum a páncél hosszának ötszörösének, szélességének pedig háromszorosának kell lennie annak a területnek, melyre az új páncélos állatkánknak szüksége lehet. A terrárium mélysége pedig körülbelül 40 centiméter legyen, mivel a teknősök növekedéséhez szükséges a napfény, az ennél mélyebb akváriumokba pedig nehezen szűrődik be elegendő fény. 

Ha megvan a megfelelő méretű akvárium, akkor úgy kell berendeznünk, hogy minél kényelmesebb élettere legyen a páncélos barátunknak. Általánosságban elmondható, hogy a vízi teknősöknél az akvárium 2/3-ada kell hogy víz legyen, míg 1/3-ad szárazföld szükséges, hogy oda kimászhasson az állat.

Az akvárium berendezése két részre osztható, a kötelező és nem kötelező részek. Amire mindenképp szüksége van a teknősöknek, az egy búvóhely, ahova el tud bújni az állatunk. Sajnos, a teknősök hajlamosak a stresszre, ám ilyen esetben nem a házukba vonulnak vissza, hanem szeretnek egy víz alatti búvóhelyre menni, ezt mindenképp alakítsd ki az állatkádnak. És vigyázz rá, hogy ne tudjon beszorulni, hiszen megfulladhat az állat.

A másik szükséges dolog az akváriumba a napozó, ez egy olyan megvilágított műanyag, vagy nagyobb kő, melyen kedvükre napozhatnak az állatok. Fontos, hogy ide gond nélkül ki tudjon mászni a teknősünk.

A kevésbé kötelező, ám a teknős életét jobbá tevő berendezések közé tartozik az aljzat. Mivel a teknősök szeretik az apró köveket túrni, így érdemes ezekbe is beinvesztálni. A növényeket illetően fontos, hogy csakis olyanokat válassz, amelyek nem mérgezők a teknősök számára. Nekem, például, folyamatosan rágcsálták a leveleket a teknőseim, így tényleg mindig bizonyosodj meg arról, hogy a választott növények nem mérgezőek!

Ahogy arról már volt szó, a víz cseppet sem elhanyagolható a vízi teknősök életéből. És ahogy azt már szintén említettem, a teknősök könnyen megfáznak, így javasolt odafigyelni a víz hőmérsékletre. Így például a fiatal ékszerteknősöknek 25 fok körüli vízre van szükségük, habár a nagyobbaknak a szobahőmérséklet is megteszi, hiszen az ő szervezetük már jobban alkalmazkodik a környezeti változásokhoz. 

A víz melegítéséhez használhatunk vízfűtőt, amit érdemes olyan helyre tenni, ahol a teknősünk nem férhet hozzá, vagy melegítő lámpát, ami folyamatosan hőt bocsát ki. Utóbbi a vízen kívül található, ám még így is fontos, hogy ne rakjuk olyan helyre, ahol akár véletlenül is elérhetik az állatok.

A vízi teknősök, főleg a hazánkban legelterjedtebb ékszerteknősök a koszos vízben könnyen elkaphatnak különböző fertőzéseket. Gondoljunk csak bele, ebbe a vízbe ürítenek, itt is esznek, így a bomlástermékek könnyen visszajutnak aprócska szervezetükbe. Így érdemes a vizet minél többször cserélni és az akvárium üvegét minél sűrűbben letisztítani. Ne használjunk azonban vegyszereket, helyette citromlével fertőtlenítsük az üveget! Emellett egy víztisztító készülék beszerezését is ajánlom, hiszen ez megkönnyíti a mindennapjaidat és a teknősödnek is kellemesebb életteret varázsol.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Hasonló termékek